“Ja cię kocham, a ty miau’’, czyli kot with love

Wszelkie skojarzenia tytułu najnowszej książki Katarzyny Bereniki-Miszczuk z komedią romantyczną ''Ja cię kocham, a ty śpisz”, wydają się trafione. Podobieństwo nie ogranicza się do samego tytułu, ale jest związane także z treścią. W ’’Ja cię kocham, a ty miau” głównymi bohaterami są również młoda kobieta i jej kot

Wszelkie skojarzenia tytułu najnowszej książki Katarzyny Bereniki-Miszczuk z komedią romantyczną ”Ja cię kocham, a ty śpisz”, wydają się trafione. Podobieństwo nie ogranicza się do samego tytułu, ale jest związane także z treścią. W ’’Ja cię kocham, a ty miau” głównymi bohaterami są również młoda kobieta i jej kot. Jednak sama fabuła zakrawa bardziej o powieść Agaty Christie ”I nie było już nikogo”, w której przybyli na wyspę niejakiego pana Owena goście, zaczynają w niepokojący sposób ginąć. Zabawa w nawiązania nie jest jedyną podjętą przez autorkę grą – wszyscy miłośnicy kryminału mogą nastawić się na sporą dawkę humoru, którym okraszona jest książka. Sam fakt, że to kot okazuje się kluczową dla przebiegu akcji postacią, stwarza wiele okazji do śmiechu.

Kocie pomruki miłości ze zbrodnią w tle

Wielbiciele kotów, ale nie tylko, z pewnością zostaną wciągnięci przez szaloną powieść, jaką jest ”Ja cię kocham, a ty miau”. W książce Katarzyny Bereniki-Miszczuk miłość i zazdrość przybierają nieoczekiwaną formę. Tym razem to nie obsesyjnie nastawiony mężczyzna, zacznie zabiegać o względy nigdy w pełni nie zdobytej kobiety, a… kot brytyjski imieniem Lord. Jak samo imię wskazuje, Lord ma nieco wyższe oczekiwania względem życia, niż bycie zwykłym, drapanym niekiedy za uszkiem i karmionym wysokomięsną puszką, kotem. Pewnego dnia, postanawia przegonić narzeczonego swojej właścicielki Ali i zająć jego niebagatelną pozycję. Gdy przed utrzymującą się z tworzenia ilustracji Alą, pojawia się możliwość zawalczenia o stypendium niejakiego pana Stefana, Lord zachęca ją do wyjazdu. Tym sposobem Ala udaje się do położonego na odludziu dworku, gdzie razem z innymi artystami walczy o zostanie spadkobierczynią tajemniczego, majętnego mężczyzny. Rywalizacja staje się jednak o wiele bardziej zaciekła niż można się było spodziewać. W salonie znalezione zostają zwłoki jednego z twórców. Lord będzie musiał wykazać się, jako mężczyzna życia Ali i uchronić ukochaną panią przed niebezpieczeństwem.

Kwietniowa niespodzianka dla miłośników kotów


Znana przede wszystkim z powieści fantasy Katarzyna Berenika-Miszczuk, udowadnia najnowszą książką, że nieobce są jej i inne gatunki. Wszystkich, których oczarowała osadzona w słowiańskich wierzeniach seria ”Kwiat Paproci” i pozostali w oczekiwaniu na kolejne działo młodej pisarki, czeka miła niespodzianka. Co prawda, ”Ja cię kocham, a ty miau” to nie świat rusałek, strzyg, szeptuch i innych nadprzyrodzonych istot, jednak to, co się nie zmienia to lekki styl pisania i poczucie humoru, które czynią lekturę łatwą i przyjemną.

Sięgnij po tę książkę, jeśli:

  • masz potrzebę oderwania się od codzienności
  • choć raz napotkałeś na czujny wzrok kota
  • lubisz atmosferę śledztwa
  • szukasz odpoczynku od ludzkich detektywów
  • chcesz się zrelaksować w trakcie lektury.
Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com